Virėjas


Kepti namuose paskatino išparduoti sėlenos ir joduoti kepalai. Kaip paaiškėjo, miesto kepykla sumažino savo produkciją ir tiekia jas tik darželiams („vis dėlto kruvinas režimas pasiekė“). Priežastis yra maža paklausa prekybos tinkle dėl to, kad šio produkto kaina yra 20 procentų didesnė nei paprastų kepalų.

Be to, gamyklinės duonos sudėtis buvo kiek įtempta - stengiuosi, kai tik įmanoma, valgyti viską, kas natūralu. Reikia sėlenų, reikia jodo (žr. Galisiją), ar kepėjų termofilinės mielės yra kenksmingos, ar ne - aš pagaliau nesužinojau ir neketinu čia agituoti. Bet aš tikrai žinau viena - net prieš dešimt tūkstančių metų duona buvo kepama su raugais, turinčiais natūralių, natūralių mielių, ir tik pastaruosius 50 ... 70 metų, naudojant specialiai tam sukurtas mieles. Taigi nuo grįžimo prie „ištakų“ nebus blogiau.

Na, galų gale man tai tiesiog įdomu - juk nėra dviejų vienodų kepalų, kiekvieną kartą yra kažkas naujo. Ir naujų žinių bei įgūdžių, t.

Taigi, prieš 5 metus buvo nupirktas firminis duonos aparatas (HP) - dabar jo nepirkčiau dėl daugybės priežasčių. Po mažų šokių su tamburinu buvo išvestas „amžinas“ rugių raugas ir prasidėjo kvietinių-ruginių raugintos duonos kepimo procesas. Aš sustojau prie šio recepto, nes jis yra geras ir su kopūstų sriuba, ir su sviesto-sūrio sumuštiniu, ir tai tiesiog nėra blogai. Per metus apie 170 kepalų, maždaug kas antrą dieną, kada ir daugiau, kai mažiau. Kiekviena išleidimo anga sveria 1040 ... 1060 gramų.

O dabar - atsižvelgiame į vieno kepalo išlaidas. Siekiant supaprastinti skaičiavimus, ingredientų kaina bus suapvalinta.

1. Bendrosios paskirties kviečių miltai (arba 1 rūšis) - 22 rubliai / kg x 0,38 kg = 8,36 rubliai.

PASTABA_1. Kvietinių miltų kiekį galite sumažinti 50 ... 100 gramų, o vietoj to paties įdėti grikių \ avižų \ grūdų \ amarantų \ saulėgrąžų-moliūgų-kedrų-sėmenų \ muselių \ dribsnių \ rugių salyklo \ riešutų \ svogūnų -morkos ir t.t. ir t.t. - bet! Tai padidins kepalo kainą 0,5 ... 20 rublių, o šiame straipsnyje mes svarstome tik paprastą kvietinę-ruginę duoną.

2. Nulupti ruginiai miltai - 30 rublių / kg x 0,21 kg = 6,3 rubliai.

3. Vandenio iš čiaupo šypsenėlė - 20 rublių \ 1000 l x (0,5 litro duonai + 3 litrai indams plauti) = 0,07 rubliai.

4. Svėrė kviečių sėlenos, į rinką pasiimu 20 rublių / kg x 0,05 kg = 1 rublis.

UŽRAŠAS 2. Jodkazino nusipirkti jodavimui nebuvo įmanoma, nes jis parduodamas maišeliuose po 100 500 kepalų - tiek nevalgysiu / kepsiu. Turiu atsiremti į jūros gėrybes.

5. Valgomoji druska - 10 rublių / kg x 0,01 kg = 0,1 rublio.

6. Cukrus - 45 rubliai / kg x 0,01 kg = 0,45 rubliai.

7. Saulėgrąžų aliejus - 80 rublių x 0,015 kg = 1,2 rublio.

8. Malta kalendra (negalima įdėti) 100 rublių / kg x 0,0015 = 0,15 rublių.

9. Elektra. HP galia - 550 W. Manome, kad tai yra kaitinimo elemento galia, kuri kepimo proceso metu nuolat įjungiama / išjungiama 1 valandą 05 minučių. Iš viso bus ne daugiau kaip 0,3 kW * valanda. Be to, variklis dirba minkant iš viso 10 minučių. Iš viso kepimo ciklui, gerai, ne daugiau kaip 0,5 kW * valanda x 3,8 rubliai \ kW * valanda = 1,9 rubliai.

IŠ VISO: 8,36 + 6,3 + 0,07 + 1 + 0,1 + 0,45 + 1,2 + 0,15 + 1,9 = 19 rublių 53 kapeikos. Už kilogramą duonos. Ei, Karli!

Teisingumo dėlei reikėtų apskaičiuoti:

- darbo sąnaudos - 5 minutės ryte už pradinės kultūros minkymą ir apie 25 minutes vakaro: žaliavų klojimui į CP, mišinio paruošimui kitam kepalui (paprastai aš išverdu 3 porcijas 3 kepalams vienu metu - konvejerio, ačiū Ford (C)), indų plovimas - tik 0, 5 valandos. Vidutinė žmogaus * valandos kaina mūsų rajone tikriausiai yra 125 rubliai.Taigi kepalas man kainuoja 62,5 rublio mano neįkainojamo laiko, kurį galėčiau praleisti internete, biržoje, sporto salėje ar su vaikais;

- HP nusidėvėjimas - įsigytas prieš 5 metus už 5500 rublių, dabartinė vidutinė kaina yra 12000 rublių. Vos per 5 metus buvo iškepta 850 kepalų (o taip, aš!), Už vieną kepalą iškepama 12 000: 850 = 14,12 rublių.

Net nežinau, ar reikia į savikainą įtraukti darbo sąnaudas ir nusidėvėjimą. Gamindami sau kepsninę, neatsižvelgiame į darbo sąnaudas. Į kepsninės kainą neatsižvelgiama. Tai dėl malonumo. Žvejas mėgėjas, perkantis rafinuotus reikmenis, neketina „numušti“ savo kainos laimikio sąskaita.

Mūsų regioniniame centre (Volgos regione) panaši kaina, tačiau su kepimo mielėmis duonos kepykla yra 35 ... 45 rubliai / kg, raugintos duonos kaina iš privačių kepyklų (ir jau yra mažiausiai 3 iš jų, ir tai patinka - smulkiajam verslui!) - nuo 80 rublių / kg.

Bet kokiu atveju, kepykla atsipirko per 5 metus - kilogramo duonos kaina pridėjus nusidėvėjimą per penkerius metus: 19,53 rubliai + 14,12 rubliai = 33,65 rubliai - mažiau nei duonos kaina parduotuvėje (nuo 35 rublių) / kilogramas).

O koks kvapas namuose ...

🔗

Daugiau apie temą:
Ar verta pirkti viryklę? Duonos kaina
Kepant duoną sunaudojama elektra
Kodėl duoną kepame namuose?

Visi receptai

© „Mcooker“: geriausi receptai.

Svetainės žemėlapis

Patariame perskaityti:

Duonos gamintojų pasirinkimas ir veikimas